Snowboard to ich życie. Firma Ride założona w Redmond pod koniec 1992 roku. Chłopaki trafili na rynek z zaledwie czterema modelami desek aby stworzyć „snowboardową markę dla ludu” udostępniającą najświeższe rozwiązania technologiczne w osiągalnym dla każdego budżecie. Dzięki mocnej linii produktów, poparciu najlepszych snowboardzistów z całego świata, ciężkiej pracy i kampanii reklamowej prowadzonej z rozmachem pierwsze lata działania firmy można spokojnie określić mianem wielkiego sukcesu!

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na odzież w klimacie deskorolka/snowboard w 1994 roku odpalona została podmarka o nazwie Cappel, która oferowała odzież dedykowaną właśnie pod te sporty. Stopniowo ich odzież pełniła coraz bardziej techniczną funkcję. Dziś funkcjonuje nazwa Ride Outerwere, a Cappel powrócił w latach 05/06 ale już jako seria kurtek i spodni snowboardowych.

Wkrótce po przeprowadzce do Preston w Waszyngtonie w 1995 roku, Ride rozpoczął produkcję wiązań snowboardowych pod banderą Preston Bindings. Zastrzeżona technologia wiązań Preston sprawiła, że ich wiązania stały się momentalnie jednymi z najbardziej cenionych w świecie desek śnieznych. Ostatecznie Preston Binding również zostało przekształcone w linię produktów firmy matki, która na dzień dzisiejszy jest liderem sprzedaży wiązań osadzonych na aluminiowej podstawie, która zapewnia niską wagę, sztywność i niesamowitą wytrzymałość.

W roku 1995 ma swoje korzenie również linia butów snowboardowych. Początkowo, jeszcze w kooperacji z Preston bindings, seria obuwia technicznego była skromna i nie zatrzęsła rynkiem jak dotychczasowe produkty. Jednakże po kilku latach to się zmieniło za sprawą rewolucyjnych rozwiązań technologicznych. Buty Ride zostały zaopatrzone w technologię In2grated przez którą buty snowboardowe nie musiały już być ogromnymi klocami zachowując zadowalającą sztywność. Te „najsmuklejsze” buty na rynku zostały wyposażone we wkładki Intuition pozwalające na formowanie się wnętrza buta pod wpływem temperatury i ich idealne dopasowanie do stopy zawodnika. Wiele zmian na przestrzeni lat doprowadziło do zbicia masy buta i zwiększenie jego sztywności, aż do teraz gdy ich buty są jednymi z najlżejszych i najsztywniejszych(nie ujmując komfortu) na rynku.

Również w 1995 roku, Ride zdobywa tytuł najbardziej cenionego producenta snowboardów na świecie, co zagwarantowało bardzo dynamiczny rozwój firmy, która mogła sobie pozwalać na coraz więcej. Czym jest coraz więcej? Jest to możliwość zastosowania technologii dotychczas zarezerwowanych dla lotnictwa, inżynierii komputerowej i kosmicznej. Od teraz Ride produkuje swoje kosmiczne produkty w wysoce wyspecjalizowanym obiekcie ulokowanym w Azji, co pozwoliło na zwiekszenie możliwości produkcyjnych i zalanie rynku niemal doskonałymi produktami zapatrzonymi w technologie takie jak: Cleave Edge ™, Slimewalls®, Carbon Array, Membrain ™, Pop Rods ™, Pop Stixs ™.

Niedawno Ride przeniósł się do Seattle, WA., nie daleko od pierwotnego miejsca tworzenia innowacji technicznych oraz najwyższej jakości.”Sprzedając marzenia” nadal utrzymują swoją wyrazistą tożsamość marki w obrębie rynku snowboardowego. Nie chodzi o bycie największym – chodzi o bycie najlepszym. Dzięki pasji i zaangażowaniu wszystkich pracowników, RIDE umocnił się jako lider w branży snowboardowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *